Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Zakończono modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych

10-10-2018

W ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych wykonano remont tzw. drogi „Do Borku” na długości 1325 m. Zakres robót obejmował utwardzenie drogi kruszywem kamiennym. Prace zostały wykonane w dwóch etapach:

 

1) na odcinku 700 m w miejscowości Dąbrowica, gdzie koszt realizacji wyniósł 85 tys. zł –  w tym 68 tys. zł pochodzące z dofinansowania z budżetu Państwa.

2) na odcinku 625 m w miejscowości Ślęzaki, za kwotę 29 tys. zł, która w 100% została pozyskana z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

 

Kolejne zrealizowane zadanie to modernizacja fragmentu drogi przy wale rzeki Trześniówka w miejscowości Ślęzaki. Przypomnijmy, że jest to kontynuacja prac z roku ubiegłego, które realizował Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie, w ramach remontu tzw. dróg serwisowych- przywałowych. Zakres prac obejmował utwardzenie drogi kruszywem kamiennym na odcinku 565 m, natomiast łączna kwota zadania wyniosła 25 tys. zł.

 

W ramach dofinansowania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, gmina Baranów Sandomierski pozyskała ogółem 55 tys. zł.

 

Powyższe inwestycje zostały wykonane przez firmę ROBSON sp. z o.o. która udzieliła 60 miesięcznej gwarancji na zrealizowane prace.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-10-10
Data publikacji: 2018-10-10
Data modyfikacji: 2018-10-10