Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Zagrali w szczytnym celu

11-03-2019

7 marca w Tarnobrzeskim Domu Kultury, odbył się koncert charytatywny dla Mariusza Bajdy z Dąbrowicy. Mariusz w styczniu 2018 roku przeszedł udar pnia mózgu, w wyniku którego rozwarstwiła się lewa tętnica szyjna i doszło do udaru niedokrwiennego. W jednej chwili życie Mariusza legło w gruzach. Został całkowicie sparaliżowany. Jest w domu, ale wciąż potrzebuje opieki oraz, a może nawet przede wszystkim, rehabilitacji i leczenia.

 

Na koncercie obecny był: vice Starosta p. Jacek Rożek, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski p. Marek Mazur, nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach, rodzice i brat Mariusza, a także mieszkańcy Tarnobrzega i okolic.

 

Na scenie występowali absolwenci i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślęzakach, którzy po raz kolejny dali pokaz dobrej muzyki. Zagrali i zaśpiewali:

wokale: Magdalena Sudak, Magdalena Ślusarz, Sylwia Dul, Angelika Brylska, Sandra Mrówczyńska - bass i wokal, Klaudia Brylska - bass, Michał Chmielowiec - gitara, Jakub Dąbrowski - gitara, Grzegorz Babiuch - bass, Krzysztof Chmielowiec - perkusja, Waldemar Jasiński - perkusja, Artur Durtka - perkusja, Michał Krzemień - klawisze i Adam Bajdas - gitara.

 

Zabrzmiały największe standardy i szlagiery polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej w prawie dwugodzinnym koncercie  m.in. "Africa"- TOTO, "Pride"- U2, "Do kołyski" Dżem-,Queen - "You don't fool me", ONA "Znalazłam", Kamil Bednarek "Spragniony" i wiele, wiele innych wspaniałych utworów. To była muzyczna uczta. Dyrektorem muzycznym koncertu był p. Łukasz Jugo. Nad słowem mówionym i aktorskimi przerywnikami czuwała p. Anna Cieśla, anielski taniec z kółkami przygotowała p. Beata Guściora i klasa 2 ZSP w Ślęzakach.

 

Wolontariusze zebrali kwotę 3004 zł.

 

Koncert odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, Vice Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Warto zaznaczyć, że kolejna odsłona Koncertu Charytatywnego ,odbędzie się 31 marca o godzinie 18.00 w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

 

Relacja wideo z koncertu: tvl.tarnobrzeg.pl/2019/03/07/2019-03-07-zagrali-w-szczytnym-celu

 

Fot: Krzysztof Zbroszczyk

 

Red: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach

 

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-03-11
Data publikacji: 2019-03-11
Data modyfikacji: 2019-03-11