Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

„W sieci bez barier”- ruszyły pierwsze zajęcia

30-11-2018

Pierwsze zajęcia

W związku z realizacją projektu grantowego pn: „W sieci bez barier” gmina Baranów Sandomierski, prowadzi bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Gminy, którzy ukończyli 25 rok życia, z zakresu obsługi komputera i internetu. Obecnie trwa I edycja szkoleń, która rozpoczęła się 19 listopada i potrwa do 9 stycznia 2019 roku. Zajęcia to cykl 8 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu oraz co drugą sobotę w miejscowościach: Skopanie, Baranów Sandomierski, Wola Baranowska, Durdy, Dąbrowica oraz Ślęzaki. Na szkolenia oprócz ludzi mających na co dzień styczność z internetem, uczęszcza również wiele osób starszych, które dzięki organizowanym spotkaniom, będą mogły nauczyć się nie tylko podstawowej obsługi komputera ale też załatwiać wiele spraw bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu.

 

Zajęcia prowadzone są w module pn: „Moje finanse i transakcje w sieci”, gdzie zakres tematyczny został dostosowany do poziomu wiedzy kursantów. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską w 12-osobowych grupach.

 

Rekrutacja na II edycję szkoleń

Kolejna edycja zajęć wystartuje od połowy stycznia 2019 roku, dlatego serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy, chcących doskonalić swoje umiejętności z zakresu obsługi komputera oraz internetu do zapisów. Aby zgłosić się do udziału w bezpłatnych szkoleniach, należy wypełnić formularz składający się z 6 załączników, a następnie złożyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem "Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie W SIECI BEZ BARIER" do pokoju nr 8 w tutejszym urzędzie. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod nr telefonu: 811-85-81 (wew 110).

 

Cel Projektu

Celem projektu jest poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych wśród mieszkańców Gminy Baranów Sandomierski. Grupą docelową są mieszkańcy Gminy, którzy w chwili przystąpienia do projektu ukończyli 25 rok życia, w tym osoby niepełnosprawne, nieposiadające kompetencji cyfrowych lub chcące rozwijać posiadane kompetencje cyfrowe.

 

Gmina Baranów Sandomierski przystąpiła do projektu "W sieci bez barier" realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 3. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wartość dofinansowania wynosi 73 920,00  zł.

 

 

Poniżej formularz zgłoszeniowy do pobrania (składa się z 6 załączników)

 

 

 

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-11-30
Data publikacji: 2018-11-30
Data modyfikacji: 2018-12-03