Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

W Gminie powstanie łącznik dróg wojewódzkich

07-01-2021

Ostatnie dni grudnia, potwierdziły kolejną inwestycję na terenie Gminy Baranów Sandomierski, ponieważ 29 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski podpisał umowę z  właścicielem firmy EXCAL – Marek Tokarz z siedzibą w  Tarnobrzegu na realizację zadania polegającego na opracowaniu dokumentacji projektowej dla nowej inwestycji, która zdecydowanie ucieszy uczestników ruchu drogowego bowiem jej celem jest odciążenie drogi wojewódzkiej, na której panuje duży ruch poprzez wybudowanie nowego odcinka, który dodatkowo skróci drogę podróżujących w stronę Tarnobrzega o niespełna kilometr. Zwycięzca został wyłoniony na wskutek przeprowadzonej procedury przetargowej spośród trzech złożonych ofert.

Sporządzenie dokumentacji projektowej to najważniejszy warunek rozpoczęcia przyszłych prac budowlanych planowanych na dwóch odcinkach. Odcinek nr 1 obejmować będzie przebudowę istniejącej drogi (ul. Ks. Jerzego Popiełuszki) na długości ok. 400 mb, odcinek nr 2 to budowa nowej drogi o szerokości 6 m na odcinku około 600 m, budowę ciągu rowerowego wzdłuż projektowanej drogi, budowę oświetlenia, odwodnienie drogi, przebudowę skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 985 na skrzyżowanie typu „rondo”, przebudowę lub remont istniejących przepustów, przebudowę i budowę nowych zjazdów.

Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy inwestycje drogowe to jedne z ważniejszych inwestycji w Gminie ponieważ realizowane są z myślą o uczestnikach ruchu drogowego zapewniając nam wszystkim komfort i bezpieczeństwo.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2021-01-04
Data publikacji: 2021-01-04
Data modyfikacji: 2021-01-07