Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

UROCZYSTOŚCI GMINNE 227. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

09-05-2018

Gminne uroczystości obchodów uchwalenia Konstytucji 3 maja, odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Barnów Sandomierski. Pierwszym z punktów programu był udział w Mszy świętej. Zebrani pod szkołą uczestnicy akademii udali się o godz. 14 w uroczystym orszaku wraz z pocztami sztandarowymi z całej gminy do miejscowego kościoła parafialnego.

Następny punkt uroczystości odbył się w sali gimnastycznej szkoły w Baranowie Sandomierskim. Część artystyczna wystawiona przez uczniów ZSiP w Baranowie Sandomierskim miała na celu ukazanie historii  uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji z 1791 roku ale również nawiązywała do 100-nej rocznicy Odzyskania Nieodległości przez Polskę. Była to wzruszająca lekcja historii przeplatanej tematycznymi wierszami i pieśniami oraz tańcem.

Po części artystycznej na zielonych terenach przy szkole odbył się piknik rodzinny. Młodsi uczestnicy uroczystości mogli skorzystać z zabaw na świeżym powietrzu. Dostępna była nadmuchiwana zjeżdżalnia, do ich dyspozycji był również wodzirej, który poprzez prowadzone zabawy urozmaicił czas. Dla wszystkich przygotowany został także poczęstunek. W godzinach wieczornych odbyła się majówka, w scenerii pięknie utrzymanego ogrodu parafialnego, do której uroczyście przygrywała kapela z Jaślan.

W uroczystości udział wzięli, prócz wielu mieszkańców naszej gminy, również przedstawiciele Kuratorium w Rzeszowie, władze powiatowe i samorządowe, przedstawiciele jednostek pomocniczych gminy oraz instytucji współpracujących z samorządem gminy.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w uroczystości, która odbyła się w tym szczególnym roku obchodów 100-nej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska
Data wytworzenia: 2018-05-09
Data publikacji: 2018-05-09
Data modyfikacji: 2018-05-10