Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Udział ZS z Woli Baranowskiej w gminnej akcji pod hasłem ,,Akcja- segregacja”.

11-10-2017

Uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej aktywnie włączyli się do akcji rozpropagowanej przez MGOK w Baranowie Sandomierskim pod hasłem ,,Akcja segregacja”. Do akcji przystąpiły 64 osoby. Byli to uczniowie klas I- VII, gimnazjaliści oraz nauczyciele naszej placówki. Współpracując z Biblioteką Publiczną w Woli Baranowskiej zbieraliśmy makulaturę przez 2 tygodnie, tj. od 11.09- 29.09. 2017 r.

64 uczniom udało się zebrać 320 kg, co pozwoliło na pozyskanie 64 sztuk sadzonek drzewek iglastych lub wrzosów. Roślinki uczniowie zobowiązali się przeznaczyć na ukwiecenie i obsadzenie terenu naszej szkoły. Sami zaś w nagrodę za zaangażowanie i włączenie się do akcji zostali zaproszeni na piknik ekologiczny, który odbył się w parku w Skopaniu dnia 6 października 2017 r. o godz. 11.00. Dla młodszych uczestników zapewniony był transport, natomiast starsi uczniowie pod opieką nauczycieli dotarli pieszo wyrabiając przy okazji kondycję.

Ponadto pani dyrektor Zespołu Szkół Marta Janczura wszystkim uczniom, którzy przystąpili do akcji ufundowała słodki upominek i długopisy oraz podziękowała za wytrwałość i postawę szacunku dla przyrody.

M.J

 

Zdjęcia udostępnione przez ZS w Woli Baranowskiej

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2017-10-11
Data publikacji: 2017-10-11
Data modyfikacji: