Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Trwają prace gminnych inwestycji.

12-04-2018

W Woli Baranowskiej, obok budynku szkoły powstaje nowoczesna sala gimnastyczna z trybunami na 130 miejsc. Już widać kształt dachu, zostały też zamontowane pierwsze dźwigary drewniane, a do końca kwietnia powinno być już gotowe całe pokrycie dachowe. Zamontowana została stolarka okienna oraz rozpoczęto prace dociepleniowe ścian. Ponadto zakończyły się prace rozbiórkowe na istniejącej sali gimnastycznej i zaczęły adaptacyjne. Ta inwestycja pochłonie ponad 3 mln zł i zostanie zrealizowana do końca października br.

 

Kolejna z trwających inwestycji to prace adaptacyjne budynku byłej szkoły podstawowej w Knapach na Środowiskowy Dom Samopomocy. Tutaj roboty pomału dobiegają końca. Zamontowane zostały oprawy oświetlenia LED, a w salach na finiszu są prace dotyczące szpachlowania ścian. Przygotowywany do montażu jest również szyb windowy. Należy podkreślić, że generalne prace budowlane zostały już zakończone. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 1 mln zł, natomiast, środki pozyskane z dofinansowania to prawie 960 tys. zł.

 

W miejscowości Durdy trwa modernizacja Domu Wiejskiego na Centrum Rekreacji. W środku dobiegają końca prace instalacyjne, a lada dzień zostaną wykonane wylewki. Na zewnątrz trwają roboty, polegające na dociepleniu części budynku Domu Wiejskiego. Przypomnijmy, że prace na części budynku, który jest przeznaczony na Remizę OSP, zostały już wykonane. Wartość tej inwestycji to ponad 450 tys. zł.

 

W MGOK w Baranowie Sandomierskim zakończono prace w części bibliotecznej. Pomieszczenie zyskało nową podłogę, oświetlenie, grzejniki, zakupione zostały też nowe regały do czytelni. Nie lada gratka czeka również najmłodszych czytelników, ponieważ specjalnie dla nich został wygospodarowany kącik biblioteczny. Biblioteka nareszcie będzie też dostępna dla osób niepełnosprawnych. Obecnie prace skupiły się głównie na Sali widowiskowej. Całkowita wartość wszystkich prac, które powinny zakończyć się do końca października br. to ok. 3,5 mln zł, z czego 3 mln zł to środki z dofinansowania.

 

W Skopaniu rozpoczęły się prace modernizacyjne boiska sportowego. Zostało zdemontowane stare oświetlenie i elementy niezbędne do realizowania inwestycji. Lada chwila zostaną też zamontowane słupy pod nowe oświetlenie. Wartość tej inwestycji to ponad 830 tys. zł ,z czego 345 tys. to środki pochodzące z dofinansowania.

 

W miejscowości Skopanie trwa też jedna z większych gminnych inwestycji, która dotyczy przebudowy ul. Mickiewicza i Słowackiego. Pomimo problemów które napotkał wykonawca podczas budowy łącznika pomiędzy DW872, a drogą gminną ul. Sikorskiego, prace cały czas postępują i widać już gołym okiem zarys nowego rozwiązania komunikacyjnego. Pomału dobiegają końca prace instalacyjne, dotyczące ułożenia kolektorów kanalizacji deszczowej, nowej instalacji oświetleniowej, czy usunięcia kolizji z innymi mediami. Została też ułożona kostka na części parkingów. Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 900 tys. zł, z czego 400 tys. to środki z dofinansowania. Termin zakończenia prac został wyznaczony na koniec lipca br.

 

Na terenie Baranowa Sandomierskiego blisko już końca trwającym tam inwestycjom drogowym. Na całej długości ulicy Krótkiej została wyłożona kostka brukowa. Ulice w kierunku wieży widokowej ze względu na większy zakres zadań, wymagają dłuższego terminu prac. Roboty, które już wykonano, polegały na ułożeniu kolektora kanalizacji deszczowej, ustawiono również krawężniki. Aktualnie trwa przygotowanie podbudowy pod wyłożenie kostki. Wartość inwestycji to przeszło 91 tys. zł.

 

Wszystkie te inwestycje możliwe są do realizacji dzięki środkom pozyskiwanym przez samorząd z funduszy UE, środków rządowych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, WFOŚiGW, przy jednocześnie niewielkim udziale środków z budżetu Gminy oraz dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

 

Warto podkreślić fakt, że Gmina rozstrzygnęła już przetargi na budowę nowych dróg asfaltowych i modernizację istniejących, poprzez położenie warstwy ścieralnej. Lada chwila podpisane zostaną umowy i mieszkańcy niebawem będą mogli się cieszyć nowymi drogami.

 

Na początku tego tygodnia Gmina ogłosiła przetarg na budowę Otwartych Stref Aktywności , a w najbliższym czasie zamierza, również ogłosić przetargi na realizację kolejnych zadań takich jak m.in budowa boiska sportowego w Suchorzowie oraz modernizacja istniejącego boiska w Markach.

 

  

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-04-12
Data publikacji: 2018-04-12
Data modyfikacji: 2018-04-12