Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Trwają prace budowlane przy ścieżce pieszo-rowerowej w Woli Baranowskiej

09-10-2020

Staraniem Burmistrza Miasta i Gminy w ramach posiadanych środków sukcesywnie realizuje się budowę ciągów pieszo-rowerowych na terenie Gminy. Zarząd Dróg Wojewódzkich po raz kolejny wspiera finansowo prowadzoną inwestycję.

W ostatnich latach udało się wybudować już kilka kilometrów ścieżek, z których mogą korzystać zarówno piesi jak i rowerzyści. W ten sposób nasza Gmina zachęca do jazdy jednośladami, dbając o bezpieczeństwo rowerzystów na specjalnie przystosowanych trasach.

 

Od 25 sierpnia br., kiedy to przekazano plac budowy pod realizację kolejnego etapu, trwają prace nad budową ścieżki rowerowej
z dopuszczeniem ruchu pieszych w miejscowości Wola Baranowska. Widać już zarys nowopowstającej strefy ruchu rowerzystów i pieszych od skrzyżowania drogi wojewódzkiej z ul. Zachodnią w Woli Baranowskiej w kierunku miejscowości Knapy. Inwestycja w kolejnych latach będzie prowadzić do końca zabudowań w miejscowości Knapy. Na ten cel przygotowana jest już odpowiednia dokumentacja projektowa.

 

Na chwile obecną prace nad budową postępują zgodnie z planem i bez utrudnień, dzięki temu użytkownicy drogi wojewódzkiej, zarówno piesi jak i  rowerzyści jeszcze w tym roku bezpiecznie będą mogli pokonywać w/w trasę.

Ze względu na prowadzone prace, wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o ostrożną jazdę.

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-10-08
Data publikacji: 2020-10-08
Data modyfikacji: 2020-10-12