Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Taneczny jubileusz w Baranowie Sandomierskim

05-03-2019

Dwa koncerty taneczne odbyły się z okazji jubileuszu zespołów Perełki i Nowe Pokolenie, które od 20 lat prowadzi instruktorka Katarzyna Gwoździowska. Na scenach w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu wystąpiło prawie stu tancerzy w wieku od 4 do 20 lat. Motywem przewodnim był las, w którym rosną jagódki i grzybki, można zbierać żołędzie i kwiaty, ale też dzieją się przeróżne historie, mieszkają tam złe czarownice, harcują krasnale i inne bajkowe postacie…

 

- Te koncerty to był taki przegląd, tego, co zrobiliśmy z naszymi tancerzami przez te 20 lat, oczywiście w wielkim skrócie – mówi instruktorka Katarzyna Gwoździowska. – Bardzo cieszy mnie, że co roku przychodzą do nas nowe osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem, wykształcają wrażliwość, pasję, zyskują umiejętność wyrażania emocji. Nawet jeśli w dorosłym życiu już nie tańczą, te wartości zostają w nich na zawsze. A są i takie osoby, które z tańcem związały się zawodowo.

 

Koncerty były też okazją do wspomnień. Najstarsze tancerki, które dawno temu skończyły edukację taneczną w baranowskim domu kultury, specjalnie na tę okazję odświeżyły układy taneczne, które przygotowywały jako kilku- i nastolatki. Brawurowo zaprezentowały je na scenie przy aplauzie widowni.

 

Jak na jubileusz przystało, nie mogło zabraknąć tortu. Były też pamiątkowe medale, które otrzymali wszyscy tancerze, były kwiaty, gratulacje i fajerwerki. Jubileuszowe koncerty zostały dofinansowanie z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

rd

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2019-03-05
Data publikacji: 2019-03-05
Data modyfikacji: