Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Sukces Naszych strażaków na Zawodach Powiatowych

12-09-2017

Sukces Naszych strażaków na Zawodach Powiatowych

W ubiegłą niedziele na stadionie sportowym w Jadachach odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP,KDP i MDP. Naszą Gminę reprezentowały drużyny:  MDP dziewcząt ze Ślęzaków i Skopania,  MDP chłopców z Dymitrowa Dużego, KDP Skopanie i KDP Ślęzaki oraz drużyny męskie ze Skopania i Durdów.

Grupy dziewcząt i chłopców MDP rywalizowały w sztafecie na 400 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym– wg systemu CTiF. Natomiast drużyny KDP oraz OSP wystartowały w dwóch konkurencjach, w sztafecie pożarniczej z przeszkodami „7 x 50 m” oraz ćwiczeniu bojowym.  Oprócz ww. konkurencji każda z drużyn na zawodach ćwiczyła Musztrę, która była oceniana przez komisję sędziowską  jednak nie wliczała się do łącznego wyniku w zawodach.

W grupie MDP dziewcząt wygrały dziewczęta z Żupawy. W tej kategorii dziewczęta z Naszej Gminy zajęły IV miejsce-Skopanie i V miejsce Ślęzaki. Drużyny te otrzymały dyplomy oraz drobne upominki za udział. W grupie MDP chłopców I miejsce zdobyła drużyna z Jadachów przed drużyną z Trześni i Dymitrowa Dużego. Drużyna z Dymitrowa Dużego otrzymała, puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

W rywalizacji Kobiecych Drużyn Pożarniczych udział wzięły 4 drużyny, w tym, dwie
z Naszej Gminy. Były to drużyny ze Skopania, Ślęzaków, Gorzyc i Jamnicy. Nie obyło się bez małych problemów - podczas wykonywania ćwiczenia bojowego. W ćwiczeniu tym tylko drużyna ze  Skopania nie otrzymała punktów karnych. W tej kategorii drużyny z Naszej Gminy odniosły sukces. Triumfowała Kobieca Drużyna ze Skopania, która w końcowej klasyfikacji punktowej wyprzedziła panie ze Ślęzaków, Gorzyc i Jamnicy. NASZE PANIE NIE ZAWIODŁY. Panie za zwycięstwo otrzymały puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe w postaci tosterów.

W najważniejszym dla strażaków ochotników współzawodnictwie - męskich drużyn pożarniczych, wystartowało 6 drużyn, w tym dwie z naszej Gminy – Skopanie i Durdy. Wśród faworytów wymieniana była najczęściej jednostka ze Skopania  ale też Durdów, Krawców i Cygan. Po sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów, prowadziła OSP Krawce, wyprzedzając Skopanie, Furmany, Cygany, Jadachy i Durdy. Różnice punktowe były jednak nieduże od 1 s. do 4,7 s., dlatego też o wszystkim decydować miało ćwiczenie bojowe - najbardziej widowiskowa część zawodów pożarniczych. W tej konkurencji bezkonkurencyjni okazali się Strażacy ze Skopania, który wykonali ćwiczenie bojowe w czasie 34,4 s., był to czas o 8,5 s. lepszy od drugiej drużyny w ćwiczeniu bojowym OSP Jadachy i aż o 10,7 s od OSP Krawce. W łącznej klasyfikacji  wygrała drużyna  z OSP Skopanie, przed OSP Krawce, OSP Jadachy, OSP Cygany, OSP Furmany i OSP Durdy. NASI STRAŻACY NIE ZAWIEDLI.

Za zwycięstwo drużyna z OSP Skopanie otrzymała puchar, dyplom oraz nagrodę pieniężną  w wysokości 1200,00 zł.

Za najlepszy czas wykonania ćwiczenia bojowego drużyny z KDP Skopanie i   OSP Skopanie otrzymały puchar i dyplom.

Wszystkim drużynom z naszej Gminy gratulujemy udziału w zawodach powiatowych
a Zwycięzcom życzymy również  sukcesów  na zawodach wojewódzkich.

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Jakub Marek
Data wytworzenia: 2017-09-12
Data publikacji: 2017-09-12
Data modyfikacji: 2017-09-13