Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Spotkanie ,,noworoczno-opłatkowe" w Durdach.

21-01-2020

W minioną sobotę w Centrum Rekreacji w Durdach odbyło się coroczne spotkanie „noworoczno – opłatkowe” w którym udział wzięli zaproszeni goście, mieszkańcy sołectwa, dzieci i nauczyciele z miejscowej szkoły „filialnej” w Durdach.

Swoją obecnością zaszczycili mieszkańców m.in. ks. kan. Eugeniusz Baran - Proboszcz Parafii Wola Baranowska,  Poseł na Sejm – p. Zbigniew Chmielowiec, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – p. Ewa Draus, Przewodnicząca Rady Powiatu Tarnobrzeskiego – p. Krystyna Rusin, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego-Jacek Rożek oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski - p. Marek Barszcz wraz z pracownikami Urzędu Gminy i Radnymi Miejskimi.      

W pierwszej części spotkania na scenie wystąpili młodzi artyści ze szkoły w Durdach, którzy pprzypomnieli w Jasełkach jak to było z Narodzeniem Pana Jezusa w Betlejem. Wspaniały występ zdolnych i odważnych dzieci nagrodzony został gromkimi brawami publiczności, która nie szczędziła słów uznania i  podziwu w ich kierunku. Dopełnieniem części artystycznej był krótki koncert wykonany na instrumentach dętych przez  dwie bardzo utalentowane mieszkanki sołectwa, które skłoniły tym samym całą salę do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Oficjalna część spotkania  zakończyła się wzajemnym składaniem sobie życzeń i łamaniem się opłatkiem . Nastepnie wszyscy razem zasiedli do stołu na którym  nie zabrakło tradycyjnego barszczu z grzybami oraz  pierogów. Organizatorzy składają  podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które swoim wkładem oraz poprzez społeczne zaangażowanie wsparły całe przedsięwzięcie.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Ewelina Biała
Data wytworzenia: 2020-01-21
Data publikacji: 2020-01-21
Data modyfikacji: 2020-01-22