Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Ruszyły zgłoszenia na Festiwal "Dziecko w Folklorze"

08-04-2019

Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze” w tym roku odbędzie się już po raz 26. W zeszłorocznej, jubileuszowej edycji udział wzięło pół tysiąca uczestników z siedmiu województw. Jest to okazja do zaprezentowania kultury różnych regionów naszego kraju.

 

- Wyjątkowość tego festiwalu polega na tym, że jest niezwykle różnorodny, a do tego przeznaczony dla dzieci i wszystko jest tu o dzieciach – mówi Renata Domka, dyrektor MGOK-u w Baranowie Sandomierskim -  Prezentowane są dawne zabawy i gry, obrzędy, kołysanki, pieśni sieroce i pasterskie, tańce, melodie i instrumenty. Dzisiaj już nieco zapomniane, mniej znane, a u nas można je poznać, odkryć na nowo.

 

MGOK, który jest głównym organizatorem festiwalu ogłosił nabór do tegorocznej edycji. Jak co roku występować będzie można w jednej z sześciu kategorii: zespoły taneczne, kapele, instrumentaliści, śpiewacy soliści, grupy śpiewacze, zespoły obrzędowe. Każdy powinien prezentować program zgodny z tradycją własnego regionu, w odpowiednim dla swojego pochodzenia stroju. Repertuar musi być ponadto dostosowany do wieku występującego dziecka.

 

Festiwal zaplanowano na 8 i 9 czerwca. Część konkursowa odbędzie się w siedzibie ośrodka, działać też będzie scena plenerowa. Występy uczestników oceni jury złożone ze specjalistów w dziedzinie twórczości ludowej. Festiwalowi będzie towarzyszyć szereg koncertów, występów, pokazów, warsztaty rękodzieła, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. Organizatorzy zapowiadają także niespodzianki.

 

Zgłoszenia do udziału w festiwalu można wysyłać do 24 maja. Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej MGOK-u www.kulturalia.pl.

 

Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2019-04-08
Data publikacji: 2019-04-08
Data modyfikacji: