Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Rozpoczynają się roboty drogowe przy drogach gminnych

28-04-2017

Roboty rozpoczeły się od obustronnej ścinki poboczy przy drogach gminnych relacji Skopanie - Dymitrów Duży tj. ul. Mielecka oraz Skopanie - Suchorzów.

Ścięcie gruntu w miejscach zawyżonych w stosunku do jezdni było konieczne ze względu na brak odpływu wody z powierzchni dróg, która wpływa destrukcyjnie na nawierzchnię asfaltową szczególnie w porze zimowej. Na obydwu drogach zebrano nadmiar ziemi na około 7500m2 . Wykonawcą zadania był GZUP w Baranowie Sandomierskim, który zadanie wykonał za kwotę blisko 15 tys. zł. W miarę pojawienia się środków prace przy ścience poboczy będą prowadzone na innych drogach wymagających tego zabiegu.

Kolejnym etapem prac na drogach gminnych będzie remont cząstkowy dróg, na których po sezonie zimowym pojawiły się "dziury". Roboty te rozpoczną się  po wekendzie majowym i będą wykonywane przez GZUP, który posiada już zlecenie z Urzędu Miasta i Gminy na wykonanie tych prac.

Gmina planuje również odmalowanie części znaków poziomych na drogach gminnych oraz uzupełnienie brakujących lub nieczytelnych znaków pionowych.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz
Data wytworzenia: 2017-04-28
Data publikacji: 2017-04-28
Data modyfikacji: 2017-04-28