Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Różnorodne, barwne i aktywne Dni Baranowa Sandomierskiego

08-06-2018

Sobota to dzień dla amatorów rozrywki, szalonej zabawy i tańca. Od późnych godzin popołudniowych scena tętnić będzie życiem i skoczną muzyką. Na początek wystąpi zespół B-QLL, po nim SKANER, LILI, a gwiazdą wieczoru będzie TOP ONE. Kto jeszcze będzie miał siły, po koncertach będzie mógł potańczyć podczas Discopoloteki, którą zagra DJ Jacob.

Niedzielę rozpocznie Jarmark Ludzi z Pasją czyli pokaz rękodzieła, warsztaty i degustacje regionalnych potraw, a także konkurs kulinarny „Ciastko w rodowodem” na najlepsze wypieki z domowych przepisów. Właśnie rozpoczął się nabór wystawców na tegoroczną, dziesiątą już edycję Jarmarku.

Z kolei na stadionie można będzie oglądać biało-czerwone barwy. Odbędzie się niecodzienny turniej mecz piłkarski. Zagra w nim reprezentacja Polski w futsalu 35+, a zmierzą się z nimi śmiałkowie - amatorzy piłki nożnej z gminy Baranów Sandomierski. W planie jest także mecz towarzyski reprezentacji niepełnosprawnych, przeciwko którym wystąpią mieszkańcy gminy wspomagani przez zaproszonych piłkarzy z Tarnobrzega.

Ciekawym punktem programu będzie także II Przegląd Orkiestr Dętych, który rozpocznie parada ulicami Baranowa Sandomierskiego. Weźmie w nim udział 7 zaproszonych orkiestr z terenu województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego oraz baranowska grupa działająca w MGOK-u. Orkiestry zaprezentują na scenie swoje popisowe numery. Przegląd odbędzie się dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tradycyjnie podczas DBS odbędzie się turniej rowerowy WORD, parada motocyklowa Grupy Pinokia, pokazy sprzętu strażackiego oraz policyjnego. Działać będzie wesołe miasteczko, a także dobrze zaopatrzona gastronomia.

Część koncertową rozpocznie tradycyjnie INTERIM, czyli grupa rockowa ze szkoły w Ślęzakach. Po młodych muzykach sceną zawładnie czeska artystka GABI GOLD. Piosenkarka od lat jest obecna na polskim rynku muzycznym. Występowała m.in. w programie Herbatka u Tadka w TVP 2. Od tamtej pory powstało kilka solowych płyt, zarówno z polskimi, jak i czeskimi muzykami. Artystka jest gwiazdą Listy Śląskich Szlagierów, ale przede wszystkim kocha występy na żywo, przed polską publicznością. Ma swoim koncie setki występów, a w jej repertuarze znajdują się własne numery, jak Dobra noc, dobry dzień z muzyką Zdeňka Bartáka do słów Jacka Cygana, ale także covery Heleny Vondráčkovej, Maryli Rodowicz, czy Anny Jantar.

Gwiazdą niedzielnego dnia będzie SARSA. To ceniona kompozytorka i autorka tekstów, która ma na koncie platynową płytę za pierwszy album „Zapomnij mi” oraz diament, platynę i złoto za single. „Naucz mnie” był pierwszym polskim singlem certyfikowanym diamentem. W zeszłym roku wydała świetnie przyjętą drugą płytę pt. „Pióropusze”. Obok wielu nagród i wyróżnień, Sarsa zdobyła m.in. SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta w sieci podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Jest także autorką popularnych utworów Ewy Farnej, czy Moniki Lewczuk. Dziennikarze muzyczni uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Jej teledyski mają miliony odtworzeń! Piosenki takie jak „Naucz mnie”, „Volta”, „Motyle i ćmy”, czy ostatnio „Pióropusze” grają największe stacje radiowe, utwory te okupują najwyższe miejsca list przebojów, a nuci je cała Polska. Sarsa do tego wykreowała własny, charakterystyczny styl – kolorowe ubrania, etniczne wzory i „sarsorogi”. Dała się poznać jako ekscentryczna i niedająca się sklasyfikować artystka.

Dni Baranowa Sandomierskiego zakończy pokaz fajerwerków.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska
Data wytworzenia: 2018-06-08
Data publikacji: 2018-06-08
Data modyfikacji: 2018-06-08