Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Publikacja o Suchorzowie.

31-07-2018

„Wiadomość z pierwszej ręki! Tworzona jest publikacja o Suchorzowie w 100 -lecie Odzyskania Niepodległości Polski. ZAANGAŻUJ SIĘ. TO HISTORIA. TO TWOJA TERAŹNIEJSZOŚĆ. TO ŚLAD PO TOBIE, W PRZYSZŁOŚCI- Liczymy na Ciebie.”

 

Takiej treści zawołanie znalazło się na plakatach informacyjnych, rozwieszonych w kilku miejscach w miejscowości Suchorzów. To projekt realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej i Rozwoju Przedsiębiorczości w Gminie Baranów Sandomierski „Sokół”, w ramach Programu Działaj Lokalnie 2018.

 

Projekt skierowany jest do mieszkańców wsi oraz ludzi pochodzących z Suchorzowa, którzy tu mają rodziny, znajomych i przyjeżdżają w odwiedziny, z tą wsią mają  wspomnienia. Do tej pory nie ma publikacji o Suchorzowie i jej mieszkańcach. Są tylko fragmentaryczne informacje o szkolnictwie, o straży pożarnej. W stulecie odzyskania państwowości Rzeczpospolitej Polski warto jest pokazać miejscowość, jak wygląda, jakie ma osiągnięcia, jak jest zorganizowana, jakie podejście do swojej rodzinnej miejscowości mają ludzie, którzy tu mieszkają i ludzie, którzy są poza Suchorzowem. Publikacja będzie zatrzymaniem na papierze informacji o miejscowości, w tak ważnym momencie historycznym dla Polski, a także wspaniałą pamiątką dla obecnych mieszkańców i przyszłych pokoleń.

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie przy Fundacji Fundusz  Lokalny SMK. Projekt  współfinansowany jest również  przez samorząd  Województwa Podkarpackiego, Powiat Stalowowolski oraz Gminę Baranów Sandomierski, kwotą 4100 zł. Stowarzyszeni liczy na zaangażowanie poprzez dostarczenie zdjęć, dokumentów, map, udostępnienie kronik rodzinnych, podsunięcie tematów, wolontariackie opracowanie niektórych zagadnień  oraz na wsparcie finansowe. W sprawie projektu można kontaktować się z Prezesem Stowarzyszenia „Sokół” Małgorzatą Król, Radnym Suchorzowa, Sołtysem Suchorzowa.

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2018-07-31
Data publikacji: 2018-07-31
Data modyfikacji: