Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

„Przedwiośnie” w Baranowie Sandomierskim.

05-09-2018

W tym roku baranowscy czytelnicy zbiorą się na rynku w samo południe w poniedziałek 10 września. Tutaj stanie „szklany dom”, który będzie głównym miejscem poznawania na nowo słynnej powieści Stefana Żeromskiego. Nie trzeba wcześniej się zgłaszać, wystarczy przyjść na miejsce wydarzenia. Organizatorzy zapraszają do wspólnego czytania wszystkich mieszkańców: uczniów, nauczycieli, urzędników, przedsiębiorców, juniorów, rodziców i seniorów… słowem: każdego chętnego!

 

- Baranów Sandomierski po raz kolejny włącza się w akcję Narodowego Czytania i bardzo cieszę się, że wielu naszych mieszkańców bierze w niej udział – mówi burmistrz Marek Mazur. – W tym roku mamy wyjątkowo trudną książkę, ale taka narodowa akcja jest dobrą okazją, by poznać ją na nowo, zastanowić się nad jej sensem. Jest też bardzo dobrym kontekstem dla obchodzonej w tym roku rocznicy odzyskania niepodległości i jednocześnie doskonałą formą uświetnienia tego jubileuszu.

 

MGOK przygotował także coś słodkiego. Każdy, kto weźmie udział we wspólnym czytaniu, będzie mógł skosztować przepysznej szarlotki. Baranowska biblioteka wykorzystuje akcję do szerszej promocji czytelnictwa i organizuje kiermasz książek. Można tu będzie kupić za symboliczną złotówkę bardzo ciekawe pozycje: powieści, lektury, podręczniki, leksykony,  iteraturę piękną, czy poradniki. Wybór będzie bardzo duży.

 

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 10 września od godz. 12.00, ale można włączyć się w dowolnym momencie. Narodowe Czytanie jest akcją ogólnopolską i odbywa się od 2012 r. Pierwszą wspólnie czytaną lekturą był „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, później dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogia” H. Sienkiewicza, „Lalka” B. Prusa, „Quo vadis” H. Sienkiewicza, i w zeszłym roku „Wesele” S. Wyspiańskiego.

 

Patronat honorowy nad akcją objęła Para Prezydencka, która z okazji narodowego jubileuszu proponuje także do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości. Można je znaleźć na stronie Kancelarii Prezydenta tutaj.

 

rd

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-09-04
Data publikacji: 2018-09-04
Data modyfikacji: 2018-09-04