Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Prace remontowe na ,,Kościelnej” zakończone.

29-12-2017

W dniu 15 grudnia dokonano odbioru inwestycji związanej z remontem drogi gminnej ,,Krakowska za wsią” w Woli Baranowskiej sfinansowanej z Promesy. Jest to już druga Promesa w bieżącym roku, bowiem środki z pierwszej zostały przekazane na wykonanie przebudowy drogi gminnej „Osiedle Zamkowe” w Baranowie Sandomierskim. Promesa czyli obiecany przydział środków, Gmina otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z przeznaczeniem na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Prace remontowe drogi gminnej: ,,Krakowska za wsią” były przeprowadzone w związku, z  uszkodzeniem wywołanym skutkami powodzi z 2010 roku. Wykonawcą wyłonionym w ramach przetargu nieograniczonego była firma FTUH PIOTRANS Piotr Stępień. Długość modernizowanego odcinka drogi wyniósł przeszło 2,5 km. Całkowity koszt inwestycji to 344 105,55 zł, zaś wysokość dotacji opiewała na kwotę 280 000 zł. Z pomyślności zakończenia prac w szczególności zadowoleni będą mieszkańcy Woli Baranowskiej, ze względu na długoletnie starania sołectwa tejże miejscowości o remont uszkodzonej drogi. Dwa przedostatnie zdjęcia prezentuja drogę przed remontem.

Zważywszy na konsekwencje prawne wykroczenia, apelujemy do rolników mających swoje pola przy zmodernizowanym odcinku o nie przyorywanie pasa drogowego i samej drogi oraz nie niszczenie nawierzchni tak jak to miało miejsce tuż po odbiorze wyremontowanej drogi (jak na ostatnim zdjęciu). 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz
Data wytworzenia: 2017-12-29
Data publikacji: 2017-12-29
Data modyfikacji: 2017-12-29