Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Pół wieku razem.

01-06-2018

W dniu 30 maja o godz. 11.00 w Sali Portretowej Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim odbyła się uroczystość Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów Trwałego Pożycia Małżeńskiego.

 

Podczas uroczystości wręczono Jubilatom medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" oraz dyplomy i upominki. Pary małżeńskie, które spędziły ze sobą 60 i 65 lat otrzymały z rąk Burmistrza pamiątkowe grawertony.

 

Składając życzenia Jubilatom, Burmistrz Marek Mazur podkreślił, iż takie rocznice to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód na wzajemne zrozumienie, dzielenia zarówno sukcesów jak i smutków oraz czas troski o rozwój i wychowanie dzieci. Taki Jubileusz to przykład dla przyszłych pokoleń. Życzenia pomyślności na dalsze wspólne lata złożyli także Przewodniczący Rady Miejskiej Wacław Smykla oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Solarska.

 

Po części oficjalnej Jubilaci obejrzeli występ okolicznościowy przygotowany specjalnie na tę okazję przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach. Po występie wzniesiono toast lampką szampana, a dalsze uroczystości zakończył poczęstunek w Restauracji Magnackiej Zespołu Zamkowo Parkowego w Baranowie Sandomierskim, podczas którego, czas Jubilatom umilał występ dzieci przygotowany przez  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

 

Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, miłości i poszanowaniu drugiej osoby. Niech każdego dnia przyświecają Wam słowa:

 

„...Na drodze życia są światła i mroki, raz szczęście jasne, raz smutek głęboki. 

Ale  gdy  razem  się  idzie  we  dwoje,  łatwiej  się  znosi  trudy  i  znoje...”

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-06-01
Data publikacji: 2018-06-01
Data modyfikacji: 2018-06-01