Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Podsumowanie zebrania dot. modernizacji wałów przeciwpowodziowych rz. Babulówki w miejsc. Baranów Sandomierski i Dymitrów Duży.

07-11-2017

W dniu 6 listopada 2017 r. w Dymitrowie Dużym odbyło się spotkanie dotyczące opracowanego projektu modernizacji wałów przeciwpowodziowych rzeki Babulówka w miejscowości Baranów Sandomierski i Dymitrów Duży. W spotkaniu uczestniczyli, z-ca dyrektora ds. inwestycji w PZMiUW w Rzeszowie Pan Stefan Przywara, Burmistrz Marek Mazur, Kierownik PZMiUW oddział w Tarnobrzegu Pan Krzysztof Kopeć,  autorzy projektu firma PPHU AdEko s.c, Radny Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Lesław Badawika , sołtys sołectwa Dymitrów Duży Waldemar Chwieja oraz zainteresowani mieszkańcy Gminy. Na zebraniu omawiane były rozwiązania inżynieryjne modernizacji wałów przeciwpowodziowych Babulówki. Opracowanie projektu modernizacji wałów rzeki Babulówki jest wynikiem przyjętym w ubiegłym roku przez Radę Ministrów Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowy (PZRP). Zakres modernizacji obwałowań będzie kontynuacją wykonanego już w ubiegłych latach uszczelnienia wałów Babulówki i zaczynał się będzie w okolicy mostu na ul. Zamkowej w Baranowie Sand. a kończył na granicy Gminy Baranów Sandomierski w miejscowości Dymitrów Duży. W ramach inwestycji modernizacji podlegało będzie przeszło 4 km lewego i 4 km prawego wału rzeki Babulówki, łącznie z przebudową istniejących śluz wałowych, budową dróg przywałowych w większości posadowionych na ławach oraz przebudowa istniejących ramp. Korona wałów zostanie podniesiona miejscami nawet do 1m. Przewiduje się również budowę placów manewrowych i jednego stanowiska pompowego w okolicy mostu w Dymitrowie Dużym. Podczas spotkania odbyła się wizja lokalna, w szczególnie problematycznych punktach modernizacji wałów.

 

Przypominamy, że osobom, które chciałyby zapoznać się z zamierzeniami inwestycyjnymi dotyczącymi modernizacji wałów rzeki Babulówki, został udostępniony projekt w Urzędzie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski pok. nr. 3, w godzinach pracy Urzędu w terminie do 14.11.2017 r.
 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2017-11-07
Data publikacji: 2017-11-07
Data modyfikacji: 2017-11-07