Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Podsumowanie akcji ,,Jestem widoczny – jestem bezpieczny’’

12-10-2020

Jesień to pora, kiedy dni stają się coraz krótsze, coraz częściej występuje mgła i opady atmosferyczne. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu należy pamiętać o elementach odblaskowych. Jednak niejednokrotnie wracając po zmierzchu zapominamy o tym małym, choć jakże ważnym elemencie często ratującym ludzkie życie.

Trwająca już 15 lat akcja prewencyjna pn. ,,Jestem widoczny – jestem bezpieczny’’ m.in. ma za zadanie zapoznać najmłodszych uczestników ruchu z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Asp. Stanisław Ciba, prowadzący spotkania w szkołach przypomniał uczniom o korzyściach wynikających z noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu oraz tornistrach. Wspominając, że jest to niesamowicie istoty element ubioru.  W ramach akcji uczniowie klas pierwszych zapoznali się z bezpieczeństwem na drogach oraz zasadami bezpiecznego poruszania się ulicami miast. Szczególna uwagę poświęcił  zasadom bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Udzielił także uczniom najważniejszych informacji, jak należy zachować się, gdy zaczepi ich obca osoba.

Podczas spotkania z policjantem dzieci miały możliwość przymierzenia czapki policyjnej i kamizelki kuloodpornej oraz zapoznania się
z wyposażeniem osobistym funkcjonariusza tj.: kajdanki oraz pałka policyjna.  Ponadto  uczniowie mogli zadawać pytania, dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami.

Zdecydowanie największą uwagę dzieci przykuły opowiadania o codziennej pracy Policji. Szczególnie ciekawiło je, jak można zostać policjantem.

Na zakończenie akcji, wszyscy uczniowie otrzymali opaskę odblaskową i plan lekcji.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-10-12
Data publikacji: 2020-10-12
Data modyfikacji: 2020-10-12