Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Ogólnopolski konkurs kulinarny"Bitwa Regionów"

15-03-2019

"Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs, skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji skupiających KGW oraz stowarzyszeń skupiających kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych.

 

W tegorocznej "bitwie" mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób, a konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi to przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. W decydującej rozgrywce najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się podczas Targów "Smaki Regionów" w Poznaniu 28-30 września 2019 r.

 

Zgloszenia będą przyjmowane do 31 marca 2019 r., za pomocą formularza konkursowego dostępnego na stronie Bitwy Regionów. Organizator przedstawi do 15 kwietnia 2019 r. od 6 do 10 najlepszych KGW z Podkarpacia, które zmierzą się w II etapie w dniu 9 czerwca w Górnie.

 

Więcej szczegółów znajdą Państwo na powyższej stronie internetowej oraz pod numerem tel. 17 85 37 883.

 

Na laureatów konkursu kulinarnego czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-03-15
Data publikacji: 2019-03-15
Data modyfikacji: 2019-03-15