Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” dla rolników z Gminy Baranów Sandomierski

25-06-2020

Z inicjatywy Burmistrza Marka Mazura Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał pięciu rolnikom z terenu Gminy odznaki honorowe ,,Zasłużony Dla Rolnictwa''.

Wnioski o nadanie tytułu ,,Zasłużonego dla Rolnictwa’’ były składane w lipcu 2019 roku, a już w sierpniu przyznano wyróżnienia.

Podczas ubiegłorocznego Gminnego Święta Plonów w Baranowie Sandomierskim uhonorowano pięciu rolników z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, którzy na co dzień pracują na roli.

Z kolei w dniu wczorajszym, 24 czerwca 2020r. na Zamku w Baranowie Sandomierskim odbyło się uroczyste wręczenie zasłużonym rolnikom legitymacji oraz odznak.

Odznaki „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymali: Katarzyna Kubicka z Siedleszczan, która prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni ok 2 ha gruntów położonych na terenie Gminy Baranów Sandomierski. Zajmuje się hodowlą pszczół i posiada 24 ule. Posiadane grunty rolne stanowią łąki.

Jan Babiński z Baranowa Sandomierskiego, posiadający gospodarstwo o łącznej powierzchni   40   ha   gruntów   własnych
i wydzierżawionych.,   w   tym   6,5   ha   sadów   położonych   na   terenie   Gminy   Baranów Sandomierski.   Uprawia   pszenicę   i   jęczmień.   Dysponuje   kombajnem   i   innym   sprzętem rolniczym.

Grzegorz Leszkowicz z Dymitrowa Dużego, prowadzący rodzinne gospodarstwo rolne o łącznej  powierzchni  15ha gruntów własnych
i wydzierżawionych, w którym  prowadzi hodowlę bydła rasowego w ilości 5 sztuk rasy mięsnej limousine na rozmnożenie. Ponadto zajmuje się hodowlą trzody chlewnej – rocznie stanowi to ok 160 sztuk. Swoje życie związał
z wsią i z działalnością rolniczą. Jego praca jest wzorem dla młodego pokolenia rolników.

Janusz Paź z Dymitrowa Małego, który wraz   z   żoną   prowadzi   gospodarstwo o łącznej powierzchni 29ha gruntów własnych
i wydzierżawionych, położonych na terenie Gminy Baranów Sandomierski  oraz Gminy Padew Narodowa . Posiada hodowlę bydła w ilości 50 sztuk. Ponadto zajmuje się hodowlą trzody chlewnej – rocznie stanowi to ok.120 sztuk. Uprawia pszenicę i jęczmień. Dysponuje kombajnem
i innym sprzętem rolniczym.

Adam Pietrzyk z Suchorzowa. Pan Adam jest rolnikiem indywidualnym prowadzącym rodzinne gospodarstwo rolne. Od najmłodszych lat     pomagał   w   gospodarstwie   rodziców.   Obecnie   posiada 35 ha gruntów własnych i wydzierżawionych. Uprawia pszenicę, pszenżyto i owies. Dysponuje sprzętem rolniczym w szerokim zakresie.

Aktu odznaczenia dokonali poseł Zbigniew Chmielowiec oraz Burmistrz Miasta  i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur.

Cieszymy się,  że ciężka praca naszych rolników została po raz kolejny doceniona. Dziękujemy za wkład w rozwój rolnictwa na terenie Gminy Baranów Sandomierski oraz za przekazywanie dobrych praktyk przyszłym pokoleniom.

 

 

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-06-25
Data publikacji: 2020-06-25
Data modyfikacji: 2020-06-26