Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Odbiór robót na baranowskim rynku

11-09-2020

W miniony czwartek odbył się odbiór prac remontowych w centrum Baranowa Sandomierskiego.  

Inwestycja na baranowskim rynku została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich został zakończony w listopadzie 2019 roku. Polegał na przebudowie ulicy Langiewicza na długości 234 mb. Prace swoim zakresem obejmowały m.in. wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, przebudowę skrzyżowania z ul. Fabryczną, skrzyżowań z ul. Krótką i ul. Mickiewicza oraz przebudowę chodnika. W ramach wykonywanych prac wyremontowana została także ul. Młynowa na długości 94 mb. Wykonana została nowa nawierzchnia asfaltowa, przebudowane skrzyżowanie z ul. Zamkową, skrzyżowanie z drogą wewnętrzną gminną oraz chodnik.

Trwające przez ostatnie tygodnie prace, były kontynuacją rozpoczętych działań z 2019 roku. W ramach drugiego etapu  projektu pn.  „Przebudowa sieci dróg układu komunikacyjnego centrum Miasta Baranów Sandomierski” przebudowano ul. Rynek oraz skrzyżowania z ul. Fabryczną. Zrealizowano  także przebudowę skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

Na baranowskim rynku przebudowano chodnik i zjazdy.  W ramach wykonywanych prac zyskano nowe miejsca parkingowe oraz nowoczesne oświetlenie. Nowością jest utworzony fragment ścieżki rowerowej wydzielonej z ulicy, dzięki której zwiększy się bezpieczeństwo rowerzystów.

Efektem przeprowadzonych prac w centrum Baranowa Sandomierskiego, jest także zmiana organizacji ruchu. W związku z powyższym prosimy o szczególną uwagę podczas poruszania się w centrum miasta.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-09-11
Data publikacji: 2020-09-11
Data modyfikacji: 2020-09-11