Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Od Drugiej Strony w Baranowie Sandomierskim

12-03-2019

Od wielu tygodni w baranowskim ośrodku kultury trwają próby przed pierwszym koncertem grupy O.D.S. W niedzielę 17 marca na tutejszej scenie zespół zaprezentuje kilkanaście autorskich utworów. Piosenki powstawały na przestrzeni ostatnich 3 lat, kiedy to uformował się skład grupy i ukształtował jej niepowtarzalny styl. A można go określić mianem alternatywnego rocka z elementami ska. Ich muzykę wyróżniają niebanalne teksty, a także bardzo rytmiczne, skoczne brzmienie, choć nie brak także nostalgicznych, łagodnych kompozycji.

 

Zespół O.D.S. został założony w Tarnobrzegu w 2016 r. z inicjatywy gitarzysty i wokalisty, a także autora tekstów Andrzeja Gwoździowskiego. Następnie dołączył do niego Marcin Raś, aktor i wokalista, absolwent szkoły teatralnej w Lublinie. Na scenie łączy swój charyzmatyczny głos z umiejętnościami aktorskimi. Kolejnym członkiem zespołu został gitarzysta Krzysztof Gwoździowski. Mimo iż jest najmłodszy w zespole, obeznanie ze sceną zawdzięcza pracy w kilku lokalnych zespołach. Basistą zespołu został z kolei Marek Marchewicz, który ogromne doświadczenie zdobył grając z takimi zespołami jak: Reload, Biegun Zachodni, Too Black Project (obecnie Vitrage), Bez Nerwów, Qnabox. Marek podczas gry wygląda, jakby urodził się z basem w dłoniach. Tomasz Mrzygłód – perkusista, który za ,,garami” spędził połowę swojego młodego życia. Grał w zespole rockowym Exilium oraz bardzo często udzielał się jako muzyk sesyjny w różnych koncertach oraz projektach realizowanych przez MGOK w Baranowie Sandomierskim i nie tylko. Wszechstronność to jego znak rozpoznawczy, dlatego stosuje wszelakie perkusyjne style techniczne. Natomiast najmłodszy członek zespołu, jeśli chodzi o staż, to klawiszowiec Jacek Jamrozy. Jest on absolwentem szkoły muzycznej I stopnia w Mielcu, kontynuuje naukę w drugim stopniu na akordeonie. Jako chórki z grupą występują niezwykle utalentowane młode mieszkanki Baranowa Sandomierskiego: Aleksandra Solarska oraz Iga Pańczyk.

 

Skąd wzięła się nazwa? To skrót. Pełna brzmi: Od Drugiej Strony. A wzięła się stąd, że grupa najpierw nagrała kilka piosenek i wydała mini płytę, a dopiero potem ukształtował się skład, rozpoczęły się próby i plany występów koncertowych. Czyli dokładnie odwrotnie, niż zazwyczaj. Te pierwsze nagrania są dostępne na kanale YouTube zespołu.

 

Koncert grupy O.D.S. odbędzie się w niedzielę 17 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wstęp jest wolny.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2019-03-12
Data publikacji: 2019-03-12
Data modyfikacji: