Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Nowa ścieżka rowerowa już oddana do użytku

13-11-2020

Na terenie Gminy Baranów Sandomierski w ramach posiadanych środków etapami budowane są ciągi pieszo-rowerowe. Staraniem Samorządu poprzez ostatnie lata udało się wybudować już kilka kilometrów ścieżek, z których mogą korzystać zarówno piesi jak i rowerzyści. Po raz kolejny także Zarząd Dróg Wojewódzkich wspierał finansowo tego typu zadanie.

 

Kolejny etap budowy ścieżek pieszo- rowerowych na terenie Gminy rozpaczał się 25 sierpnia. Obecnie zakończono prace nad budową tego odcinka, w ramach którego powstało kolejnych 601 metrów ścieżki rowerowej dopuszczeniem ruchu pieszych W dniu wczorajszym, tj. 12 listopada 2020 dokonano odbioru tej inwestycji. Zakończony etap strefy ruchu rowerzystów i pieszych biegnie od skrzyżowania drogi wojewódzkiej z ul. Zachodnią w Woli Baranowskiej w kierunku miejscowości Knapy. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych  Sp. z o.o. z Mielca, które zrealizowało  zadanie za łączną kwotę 782 000,00 zł., z czego 556 000, 00 zł. pochodzi  z budżetu Gminy.

 

Warto przypomnieć, że w kolejnych latach, powstaną kolejne odcinki  tej ścieżki, która poprowadzi do końca zabudowań w miejscowości Knapy. Na ten cel przygotowana jest już odpowiednia dokumentacja projektowa.

 

Dzięki prowadzanym inwestycjom, Gmina zachęca do aktywnej turystyki zarówno mieszkańców, jak i turystów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo rowerzystów na specjalnie przystosowanych trasach.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-11-13
Data publikacji: 2020-11-13
Data modyfikacji: 2020-11-13