Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Najlepsze życzenia dla Nauczycieli

14-10-2020

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej całemu Gronu Pedagogicznemu, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz słowa uznania i podziękowania nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty z terenu  Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Niech Wasze zaangażowanie w wychowanie i edukację młodych pokoleń owocuje mądrością uczniów oraz rozwijaniem w nich pasji do poznania i ulepszenia naszego świata. Życzę sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany wysiłek był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

 

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy 

Baranów Sandomierski

Marek Mazur

                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, każdego roku w placówkach oświatowych odbywają się uroczyste akademie, przedstawienia
i inne wydarzenia. Minister Edukacji Narodowej w ramach wdzięczności za trud pracy z dziećmi i młodzieżą wręcza nauczycielom złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Święto to zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy — Karta praw i obowiązków nauczyciela (Dz. U. z 1972 r. Nr 16, poz. 114) pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej (Dz. U. z 1982 r. Nr 3, poz. 19 ze zm.). W tym dniu obchodzimy rocznice powstania  Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty.

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-10-14
Data publikacji: 2020-10-14
Data modyfikacji: 2020-10-14