Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Baranowie Sandomierskim

02-10-2018

Łącznie w zawodach wzięło udział 19 drużyn, w tym: 1 MDP dziewcząt, 5 MDP chłopców, 2 drużyny kobiece i 11 drużyn męskich. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu mł. bryg Mariana Roga pod przewodnictwem mł. bryg. Jacka Widucha.

 

Drużyny KDP oraz OSP wystartowały w dwóch konkurencjach, w sztafecie pożarniczej z przeszkodami „7 x 50 m” oraz ćwiczeniu bojowym. Grupy dziewcząt i chłopców MDP rywalizowały w sztafecie na 400 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym– wg systemu CTiF.

 

W klasyfikacji końcowej w grupie MDP dziewcząt – I miejsce zdobyła drużyna MDP Skopanie. W grupie MDP chłopców najlepsi okazali się reprezentanci miejscowości Ślęzaki. Następnie kolejne miejsca zajęły: II-Skopanie, III- Dymitrów Mały, IV- Dąbrowica, V- Baranów Sandomierski

 

W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych I miejsce zajęła KDP Skopanie, II miejsce – KDP Ślęzaki.

 

W najważniejszym dla strażaków ochotników współzawodnictwie – męskich drużyn pożarniczych, wystartowało 11 drużyn. To reprezentanci jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Wśród faworytów wymieniana była najczęściej jednostka ze Skopania, ale też Durdów i Woli Baranowskiej. Po sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów, prowadziła OSP Durdy, wyprzedzając OSP Wolę Baranowską oraz OSP Skopanie. Różnice punktowe były nieduże, dlatego o końcowym rezultacie zadecydowało ćwiczenie bojowe – najbardziej widowiskowa część zawodów pożarniczych. Tutaj również bezkonkurencyjna okazała się  jednostka z Durdów, która zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji zawodów. Miejsca na podium uzupełniły jednostki z Woli Baranowskiej- II miejsce oraz Ślęzaków- III miejsce.

 

Za zwycięstwo w zawodach sportowo-pożarniczych drużyny OSP otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski:

I miejsce 800,00 zł – OSP Durdy

II miejsce 500,00 zł – OSP Wola Baranowska

III miejsce 300,00 zł -  OSP Ślęzaki

IV miejsce 200,00 zł – OSP Dąbrowica

V miejsce -100,00 zł. – OSP Skopanie

 

Natomiast drużyny KDP i MDP dostały indywidualne nagrody rzeczowe. Podczas zawodów wyróżniono także najmłodszych uczestników, w kategorii MDP dziewcząt i MDP chłopców, którzy otrzymali piłki. Należy podkreślić, że wszystkie drużyny MDP otrzymały również medale okolicznościowe przygotowane z okazji przypadającej na ten rok rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce galeria: www.baranowsandomierski.pl/galeria/miejsko-gminne-zawody-sportowo-pozarnicze

Pliki do pobrania

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-10-02
Data publikacji: 2018-10-02
Data modyfikacji: 2018-10-02