Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Majowa Kropla Krwi

08-05-2018

W wydarzeniu brała udział bardzo duża grupa motocyklistów (około 200). Nie tylko oni zechcieli się podzielić najcenniejszym darem jakim jest krew ale  również przybyli w tym dniu do zamku mieszkańcy naszej Gminy. W sumie krew oddało 30 osób co dało wynik 13,5 litra o 4 litry więcej niż w roku ubiegłym. Wszyscy którzy oddali krew otrzymali ciepły posiłek oraz wzięli udział w Loterii. Podczas trwania Pikniku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Ty też możesz być bohaterem! Oddaj krew”. W tym dniu na terenie parku zamkowego przeprowadzono konkursy dla motocyklistów na najwolniejszy przejazd i najgłośniej brzmiący tłumik. Na zwycięzców czekały interesujące nagrody w postaci Voucherów, książek oraz statuetek.

Odbyło się również szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzone przez Łukasza Witonia z Grupy Ratownictwa w Tarnobrzegu oraz pokaz prowadzony przez pracownika WORD Tarnobrzeg z wykorzystaniem alko-gogli.

 

Biorący udział w tegorocznej zbiórce krwi oddali hołd osobom, które przelewały krew i oddały życie za to, abyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnym kraju, co bezpośrednio nawiązuje do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska
Data wytworzenia: 2018-05-08
Data publikacji: 2018-05-08
Data modyfikacji: 2018-05-08