Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Kraina Fantazji w Baranowie Sandomierskim

26-11-2018

Doroczny wieczór bajek i baśni zgromadził w MGOK-u kilkadziesiąt fantastycznych postaci. Przeważały wśród nich królewny, ale były też motylki, króliczki, czy biedronki, był i Spiderman, rycerz, książę, Indianin, a nawet sam Czerwony Kapturek. Całe to zacne grono oddawało się rozrywkom i zabawom. Dzieci rozwiązywały trudne bajkowe zagadki, mierząc się z pytaniami typu: kim był Jaś dla Małgosi, czy gdzie mieszkała Calineczka. Maluchy wykonały też samodzielnie zakładki do książek - „sówki pomarańczówki”. Nietypowa barwa owych sów - pomarańczowa - wzięła się od koloru, który dominuje w bibliotece. Każde dziecko mogło sobie zakładką zabrać do domu na pamiątkę.

 

Tymczasem mamusie i tatusiowie także nie próżnowali. Przygotowali dla swoich pociech pokaz taneczny, który następnie w przebraniu zaprezentowali swoim pociechom. Zaskoczone dzieci entuzjastycznie kibicowały rodzicom i nagrodziły ich gromkimi brawami.

 

Wszyscy mali goście mieli także niecodzienną okazję, by uroczyście otworzyć oddział dziecięcy biblioteki. Otrzymali nożyczki i wspólnie przecięli pomarańczową wstęgę. W środku, oprócz książek czekały na nich setki baloników. Nie zabrakło także słodyczy, a nawet był dziecięcy szampan. Na koniec maluchy udekorowały biblioteczną ladę kolorowymi literkami.

 

Bibliotekarki otrzymały także od czytelników piękny prezent: ręcznie wykonany łapacz snów. Imprezie towarzyszyła zbiórka karmy dla bezdomnych piesków. Udało jej się zebrać kilkadziesiąt kilogramów. Dary zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt.

 

Baranowska biblioteka została wyremontowana w ramach projektu modernizacji MGOK-u. Prace trwały kilka miesięcy i obejmowały wymianę instalacji, posadzki, stolarki drzwiowej. W wyniku przebudowy powstało zaplecze socjalne, nowe toalety i kącik dla dzieci.

 

Oddział dziecięcy dotychczas znajdował się na sali ogólnej, był trudno dostępny dla małych czytelników. Dlatego w wyniku remontu stworzono pomieszczenie specjalnie dla nich. Znajdują się tu bajeczki, baśnie i opowieści dla dzieci od najmłodszych lat. Jest tu także stolik i kolorowe krzesłka oraz pufki, gdzie dzieci mogą rysować, poczytać na miejscu lub pobawić się pluszakami. Dodatkowo dwa regały przybrały kształt postaci z bajki: krasnala i jeżyka. Kolejną atrakcją dla najmłodszych jest magnetyczna ścianka. Można po niej rysować kredą albo przyklejać magnesy. 

 

W ramach modernizacji biblioteki zakupiono także nowe regały, szafy, stoliki, biurka, krzesełka, ladę biblioteczną oraz komputery. Nareszcie biblioteka jest dostępna dla niepełnosprawnych - wybudowano także podjazd. Obiekt zyskał także nowoczesny design: dzisiaj jest tam biało-szaro-pomarańczowo.

 

rd

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2018-11-26
Data publikacji: 2018-11-26
Data modyfikacji: