Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Kolejne kilometry kanalizacji w Gminie – umowa podpisana

15-10-2020

14 października Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski podpisał umowę
z Firmą Ekokanwod Czyszczoń i Półtorak Spółka Jawna, na realizację kolejnych kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Staraniem Samorządu Gmina Baranów Sandomierski otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na przeprowadzenenie inwestycji  obejmującej budowę infrastruktury wodno-ściekowej.

Wartość całego zadania to 1 849 920,00 zł, z czego ponad 50 % kosztów całej inwestycji to środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę.

 

W ramach etapu I pn. „Budowa i rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej poza granicami aglomeracji” powstanie 1343,40 m sieci wodociągowej oraz 3244,75 m sieci kanalizacyjnej na terenie Skopania, Dymitrowa Dużego i Baranowa Sandomierskiego (tzw. Gęsia-Krzywda).

Etap II – „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Słonecznej w miejscowości Knapy”, realizowany w ramach zadania pn.: „Budowa i rozbudowa sieci wodociagowej i kanalizacyjnej poza granicami aglomeracji”, bedzie polegała na budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Słonecznej w miejscowości Knapy. Powstanie tam ok. 406,00 m sieci wodociągowej i ok. 392 m sieci kanalizacyjnej.

 

Całe zadanie będzie wykonywane w formule ,,Zaprojektuj i wybuduj’’. Formuła ta obejmuje  fazę projektową, polegająca  na opracowaniu projektu budowlanego na podstawie posiadanej przez Zamawiającego koncepcji funkcjonalno-przestrzennej i dokumentacji geotechnicznej, oraz fazę wykonawczą, czyli wykonanie określonych robót budowlanych w terenie.
 

Przeprowadzone pracę w przyszłości, będą niosły wiele korzyści dla mieszkańców naszej Gminy. Przede wszystkim zadbamy o otaczające nas środowisko naturalne. Mieszkańcy pozbędą się uciążliwego zapachu, poprawi się standard życia oraz zmniejszą się opłaty za wywóz tzw. szamba.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-10-15
Data publikacji: 2020-10-15
Data modyfikacji: 2020-10-15