Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

05-08-2020

Jacek Balcerak 31 lipca zwodował kajak na Wiśle w Gorzowie (pow. oświęcimski) i płynie do Gdańska. Pod patronatem powiatu wołomińskiego rozpoczął rejs. W ten sposób chce pomóc w zbiórce pieniędzy dla 13-letniej Kingi Grześkowiak, która cierpi na artrogrypozę – wrodzoną sztywność stawów. Pieniądze zostaną przeznaczone na droga operację.

Inicjator wyprawy wspomina: ,,Mogę Kindze pomóc jeśli Wy pomożecie mi. Dla Kingi chcę przepłynąć Wisłę kajakiem. Jako, że jestem amatorem czeka mnie 940 km (ok. 21 dni) walki z wodą, słońcem, deszczem, wiatrem, komarami, wyczerpaniem, noclegami w namiocie w przypadkowych miejscach i zapewne wieloma innymi niespodziankami. Będzie bolało, wiem, że nawet bardzo ale Kingę boli bardziej’’.

W dniu dzisiejszym Pan Jacek zawitał do Naszej Gminy, przed nim jeszcze długa droga do Gdańska. Zachęcamy do śledzenia zmagań kajakarza i wspierania go w podjętej inicjatywie.

Wszystkich zainteresowanych wiślaną wyprawą Pana Jacka Balceraka odsyłamy do strony poświęconej wydarzeniu: https://www.facebook.com/Postawmy-Kingę-na-nogi-105004111309603/ oraz na stronę zbiórki https://www.siepomaga.pl/postawmykingenanogi

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-08-05
Data publikacji: 2020-08-05
Data modyfikacji: 2020-08-05