Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Jubileusz XX lat działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach

26-11-2018

Historia placówki rozpoczęła się w 1998 roku,  w budynku przy ulicy Zamkowej w Baranowie Sandomierskim. Tam przez dwadzieścia lat instytucja służyła wsparciem i opieką osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami psychicznymi z terenu gminy Baranów Sandomierski oraz gmin ościennych. Uczestnicy mogli przez ten czas liczyć na aktywizację społeczną poprzez różnorodne zajęcia, treningi umiejętności, wycieczki, ciekawe spotkania i wydarzenia artystyczne, sportowe czy rozrywkowe. W sierpniu bieżącego roku Środowiskowy Dom Samopomocy zmienił siedzibę na obiekt po byłej Szkole Podstawowej w Knapach.

 

W spotkaniu jubileuszowym udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej oraz lokalnych władz samorządowych: Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Dankowska, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jacek Rożek,  Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu Ewa Kędzierska, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Zastępca Burmistrza Marek Barszcz, Skarbnik Gminy Alina Zasadnia. Ponadto obecni byli reprezentanci władz poprzednich kadencji: Burmistrz Miasta i Gminy w latach 2010-2014 Jacek Hynowski, Przewodniczący Rady Gminy Baranów Sandomierski w czasie, kiedy został utworzony ŚDS - Maciej Mądrzak.  Zaproszeni byli również Dyrektorzy i Kierownicy zaprzyjaźnionych ŚDS-ów, Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Baranów sandomierski, Kierownicy MGOPS i WTZ  z Baranowa Sandomierskiego oraz kadra, uczestnicy i rodziny uczestników ŚDS w Knapach.

 

Uroczystość nie mogła się obejść się bez podziękowań dla Kierownika jednostki Danuty Falarz, dla kadry Środowiskowego Domu Samopomocy, dla uczestników oraz dla wielu osób, które na co dzień wspierają działalność placówki. Podziękowanie za efekty dwudziestoletniej pracy oraz życzenia dla kadry i uczestników ŚDS złożyli m. in. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz oraz Dyrektor WPS Małgorzata Dankowska. Charakter pracy kadry Środowiskowego Domu Samopomocy podkreślił w swoim podziękowaniu Burmistrz Marek Mazur, odwołując się do poniższych słów Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

 

Po oficjalnych podziękowaniach był czas na wspomnienia, poczęstunek, jubileuszowy tort, rozmowy oraz zabawę taneczną przy dźwiękach orkiestry.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-11-26
Data publikacji: 2018-11-26
Data modyfikacji: 2018-11-26