Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Gminny Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej.

10-05-2018

 7 maja 2018 roku już po raz XVIII odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej. Pomysłodawcą i organizatorem tego konkursu jest Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim, współorganizuje go również Urząd Miasta i Gminy.

 

Osiemnasta tegoroczna edycja konkursu przebiegła pod hasłem PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA – co doskonale wpisuje się w setną rocznicę obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości. W konkursie wzięło udział 62 uczestników w 4 kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III oraz IV-VII  szkół podstawowych, a także gimnazjaliści.

 

Prezentację piosenek ekologicznych rozpoczęła  najmłodsza grupa wiekowa - przedstawiciele 7 przedszkoli z terenu naszej Gminy. Wysoki poziom występów przedszkolaków oczarował wszystkich – również komisję konkursową, która wszystkim 19 wykonawcom postanowiła przyznać zasłużone wyróżnienia, upominki oraz słodycze.

 

przedszkola

wykonawcy piosenek

tytuł

piosenki

1. Publiczne Przedszkole

    w Skopaniu

Liliana Gwoździowska

Bartosz Kołc

Zuzanna Obłoza

 

„Chroń przyrodę”

 

2.Publiczne Przedszkole

   w Ślęzakach

 

Aleksandra Marek

Zuzanna Urbaniak

Bartłomiej Kaczak

 

„Skarby Polski”

 

3.Publiczne Przedszkole

   w  Woli Baranowskiej

Błażej Guła

Tobiasz Guła

„Polska”

 

4.Publiczne  Przedszkole
 w Dąbrowicy

Emilia Bożek

Lena Stachnik

Daria Gąsior

 

„Żaby”

 

5.Publiczne  Przedszkole
w Woli Baranowskiej – Filia w Durdach

Dawid Skura

Kacper Smykla

„Płynie Wisła, płynie”

6. Niepubliczne Przedszkole
w Baranowie Sand.

Klaudia Zięba

Amelia Smykla

Julia Ciaś

„Poważna sprawa”

7. Publiczne Przedszkole
w Baranowie Sand.

Natalia Motyka

Oliwia Wiącek

Maja Szewc

„Ziemia – zielona wyspa”

 

Następną grupę wiekową stanowili uczniowie klas I – III szkół podstawowych. Swoje piosenki zaprezentowali uczniowie z 6 szkół. Najwyżej został oceniony występ solistki ze Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim – Aleksandry Stępień za wykonanie piosenki „Polskie kwiaty”. II miejsce w tej kategorii zostało przyznane Natalii Skura, która reprezentowała Szkołę Podstawową w Woli Baranowskiej- filia w Durdach. III miejsce zdobyły Adrianna Malinowska i Kinga Nowak  reprezentujące Szkołę Podstawową w Ślęzakach.

           

Kolejna grupa wiekowa to uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej. Jury przyznało w tej kategorii I miejsce dla Hanny Hałki, reprezentującej  Szkołę Podstawową w Dąbrowicy za piosenkę „Żywioły”. Kolejne II miejsce  wyśpiewały Wiktoria Wilk, Martyna Mrówczyńska, Kornelia Lis i Julia Burlikowska z akompaniamentem zespołu Interim ze Szkoły Podstawowej w Ślęzakach. III miejsce zajęła Michalina Pluta, reprezentująca Szkołę Podstawową w Woli Baranowskiej.

 

W III – najstarszej kategorii wiekowej wystąpili uczniowie z klasy VII i gimnazjum. Jury przyznało dwa pierwsze miejsca ex aequo Sylwii Dul i Magdalenie Sudak z ZS-P w Ślęzakach za piosenkę „Pół kroku stąd” oraz Urszuli Wilczyńskiej z ZSiP w Baranowie Sandomierskim za piosenkę „Moje Bieszczady”. W tej kategorii wiekowej w konkursie wzięły udział 2 szkoły.

 

Na tym zakończyła się prezentacja piosenki ekologicznej. Kolejnym punktem konkursu była recytacja strof poetyckich, z których płynęło przesłanie i troska o środowisko naturalne człowieka. W konkursie recytatorskim wzięło udział 8 recytatorów z 5 szkół podstawowych i 4 gimnazjów. W zmaganiach recytatorów z klas IV – VI szkoły podstawowej  I miejsce  zdobył uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim Nikodem Szala-Jagiełło za piękną recytację  wiersza  „Apel do ludzi”. II miejsce w tej kategorii wywalczyła Patrycja Cebula ze Szkoły Podstawowej w Ślęzakach , a III – Karolina Pieróg reprezentantka Szkoły Podstawowej w Skopaniu oraz ex aequo Amelia Pęk ze Szkoły Podstawowej w Woli Baranowskiej.

 

Wśród uczestników konkursu recytatorskiego z klasy VII i gimnazjum zdobywczynią I miejsca okazała się Maria Koptyra, uczennica ZSiP w Baranowie Sandomierskim za interpretację fragmentu „Ucz się człowieku”.  II miejsce wywalczyła Lea Zając, reprezentująca ZS w Woli Baranowskiej, III miejsce zdobyła Agnieszka Kołodziej z ZS-P w Ślęzakach.

 

Wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście mogli, także obejrzeć konkursową wystawę prac plastycznych: „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”
 

Oto zdobywcy I miejsca:

- w kategorii klas I – III szkoły podstawowej – Sebastian Przybyło ze Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim,

- w kategorii klas IV – VI  szkoły podstawowej – Szymon Kochowski ze Szkoły Podstawowej w Skopaniu,

- w kategorii klas VII i gimnazjum – Wiktoria Krzemień z Gimnazjum w Baranowie Sandomierskim.

 

Burmistrz Marek Mazur oraz zaproszeni goście i komisja konkursowa wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy za uczestnictwo i drobne upominki, a laureaci otrzymali także dyplomy, nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe. Uhonorowani zostali także nauczyciele, którzy przygotowali swoich uczniów do występu – otrzymali z rąk burmistrza specjalne podziękowania. Wszystkie szkoły, które odpowiedziały na zaproszenie organizatorów konkursu, otrzymały także różaneczniki - rośliny do ogródka szkolnego.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-05-10
Data publikacji: 2018-05-10
Data modyfikacji: 2018-05-10