Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Gmina Baranów Sandomierski w czołówce ogólnopolskiego Rankingu!

17-11-2020

Nasza Gmina w ostatnich latach osiąga sukcesy w realizacji projektów unijnych.  Obrazują to zarówno nowopowstałe inwestycje na terenie Gminy, jak również ogólnopolskie rankinigi uwzgledniające różnego typu przedsięwzięcia na terenie województw, powiatów i gmin realizowane ze środków Unii Europejskiej.

W przeprowadzonym rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019, w kategorii miasteczka Gmina Baranów Sandomierskim zajęła  28 miejsce w kraju, tym samym 2 na podkarpaciu.  To ogromne wyróżnienie dla naszego samorządu, a przede wszystkim wyniki wysokiej jakości prac władz gminy oraz urzędników samorządowych.

Jednocześnie gratulujemy naszym sąsiadom z Gminy Padew Narodowa, którzy w kategorii gmin wiejskich zdobyli wysokie 22 miejsce w kraju i 3 na podkarpaciu.

Ranking stworzony przez prof. Pawła Swianiewicza oraz dr Julitę Łukomską, opublikowany na łamach Pisma Samorządu Terytorialnego ,,WSPÓLNOTA’’ obejmuje wartość wszystkich dotacji unijnych pozyskanych przez samorządy w latach 2014– 2019, bez rozróżnienia na dotacje inwestycyjne i związane z wydatkami bieżącymi. Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Analizując te dane można śmiało powiedzieć, że środki Unii Europejskiej są ogromną szansą na podejmowanie znaczących działań rozwojowych przez samorządy położone w słabiej rozwiniętych częściach kraju. Dzięki temu regionalna polityka Unii Europejskiej ma znaczenie dla wyrównywania szans rozwojowych.

 

Szczegółowe  wyniki dostępne w linku: ranking 

 

 
bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-11-17
Data publikacji: 2020-11-17
Data modyfikacji: 2020-11-17