Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Festiwal ,,Dziecko w Folklorze'' zostaje odwołany

16-10-2020

Długo ważyły się losy festiwalu. Była niepewność, ale przygotowania do XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej DZIECKO W FOLKLORZE szły pełną parą. Było prawie 300 chętnych z całej Polski, którzy chcieli przyjechać do nas aż z 6 województw: lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji z racji sytuacji epidemiologicznej, ale cieszyło nas tak duże zainteresowanie festiwalem.

W tym roku na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim miało wystąpić 24 śpiewaków i instrumentalistów oraz 8 zespołów tanecznych. Grupy postanowiły sprostać wymaganiom i przyjechać z najdalszych zakątków Polski (Legnica, Ełk) by propagować swoją lokalną kulturę, pomimo obowiązujących w tym roku ograniczeń.

"Dziecko w Folklorze" ma swoją renomę i widać to było po zgłoszeniach jakie napłynęły.


Z przykrością informujemy, że dla bezpieczeństwa wszystkich festiwalowiczów, ich rodzin, a także mieszkańców Baranowa Sandomierskiego przyszło nam - organizatorom podjąć trudną decyzję o ODWOŁANIU FESTIWALU.

Dobrą wiadomością jest informacja, że planujemy w czerwcu wersję hybrydową!!
Bądźmy ostrożni, dbajmy o siebie i otoczenie, nagrywajmy swoje artystyczne dzieła by móc je wykorzystać na przeglądach i festiwalach online.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2020-10-16
Data publikacji: 2020-10-16
Data modyfikacji: 2020-10-16