Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Dzień pamięci o ofiarach Holokaustu w Gminie Baranów Sandomierski

30-01-2019

Po raz kolejny gmina Baranów Sandomierski włącza się w wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym roku uroczystości trwają już od 23 stycznia w kilkudziesięciu miastach Podkarpacia. Patronuje im Marszałek Województwa Władysław Ortyl, a głównym organizatorem jest Zakład Historii i Kultury Żydów w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Baranowskie obchody odbędą się w piątek 1 lutego. Rozpocznie je pochód z lampionami i zniczami na dawny żydowski cmentarz leżący na pograniczu Skopania i Baranowa Sandomierskiego. Uczestnicy wspólnie pomodlą się tam za zmarłych mieszkańców gminy. Zbiórka przed MGOK-iem o godz. 16.00. Dla wszystkich chętnych zostanie zapewniony transport.

 

Po wizycie na cmentarzu w ośrodku kultury w Baranowie Sandomierskim odbędzie się spotkanie i wykład z zaproszonym gościem. Zbigniew Jozef Tobiasiewicz – działacz społeczny i opiekun synagogi w Dynowie opowie o religii, kulturze i tradycjach żydowskich. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

rd

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Anna Smykla
Data wytworzenia: 2019-01-30
Data publikacji: 2019-01-30
Data modyfikacji: 2019-01-30