Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Ceramiczna wystawa w Baranowie S.

21-04-2017

Z gliny można ulepić właściwie wszystko – udowadniają Chmielowcy prezentując swoją niezwykłą ceramikę w Baranowie Sandomierskim. W ich kolekcji znajdują się rzeźby, płaskorzeźby, przedmioty użytkowe i artystyczne, które powstają w ich pracowni. Na wystawie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury oglądać będzie można zatem ozdobne patery, miseczki, donice, zawieszki, czy moździerze, ale też anioły, skrzaty na gigantycznym krześle, buciory, stwory i inne intrygujące przedmioty. Wszystkie wykonane ręcznie, każdy jest jeden jedyny w swoim rodzaju, nie ma dwóch takich samych. Jak sami Artyści przyznają – nowych pomysłów nigdy im nie brakuje.

Ponadto na wystawie zaprezentowane zostaną płaskorzeźby na drewnie oraz grafiki i fotografie Jana Chmielowca.

Sam wernisaż będzie ciekawym wydarzeniem nie tylko dlatego, że będzie można dowiedzieć się, jak pracują Artyści, ale także każdy z uczestników spróbuje własnych sił w rzemiośle gliniarskim. Goście poprowadzą bowiem warsztaty lepienia w glinie dla wszystkich chętnych, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Warsztaty będą bezpłatne.

Wernisaż wystawy prac Danuty i Jana Chmielowców odbędzie się w galerii emgok w Baranowie Sandomierskim w poniedziałek o godz. 17.00 Wstęp jest wolny.

rd

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2017-04-21
Data publikacji: 2017-04-21
Data modyfikacji: