Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Centrum integracji Ślęzaki

29-11-2018

Wczoraj podczas ogniska integracyjnego w Ślęzakach, oficjalnie otwarto utworzone miejsce integracji i aktywizacji społecznej wraz z miejscem pamięci. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jacek Rożek, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Radny Rady Miejskiej Tadeusz Kaczak oraz Sołtys miejscowości Ślęzaki Tadeusz Urbaniak.

 

Dzięki pozyskanym środkom z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 udało się doposażyć utworzone w ubiegłym roku miejsce integracji i aktywizacji społecznej w urządzenia siłowni zewnętrznej, dodatkowe ławki oraz palenisko. W ramach zadania powstało miejsce pamięci o miejscowości Ślęzaki, w którym zamontowano 4 dwustronne tablice pamiątkowe, prezentujące miejscowość „wczoraj i dziś”, a w szczególności jej historię, walory turystyczne, najważniejsze zabytki oraz informacje o jej wybitnych mieszkańcach. Pomost który wykonany został w ramach I etapu zadania zyskał dodatkową barierkę. Ponadto wykonano dodatkowe dojście dla pieszych w postaci przepustu, a nad głównym wejściem zamontowano bramę wjazdową zachęcającą wszystkich do wspólnej integracji i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

Podkreślić należy, że miejsce, gdzie wczoraj lokalna społeczność spotkała się przy wspólnym ognisku, jeszcze dwa lata temu stanowiło nieużytek psujący estetykę centrum miejscowości. W 2017 r. w ramach I etapu zadania uporządkowano teren wokół stawu i częściowo zagospodarowano.  Wykonano ogrodzenie, zamontowano ławki parkowe oraz drewniany pomost na grobli przy stawie.

 

Zrealizowane zadanie jest efektem opracowanej w 2017 roku, przez mieszkańców miejscowości Ślęzaki SOŁECKIEJ STRATEGII ROZWOJU WSI.

 

Miejsce przed realizacją zadania

Miejsce po realizacji I etapu zadania

Miejsce po realizacji II etapu zadania:

 

 

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-11-29
Data publikacji: 2018-11-29
Data modyfikacji: 2018-11-29