Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Burmistrz i nowa Rada złożyli ślubowanie

20-11-2018

W poniedziałek 19 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim, odbyła się pierwsza, uroczysta sesja nowo wybranej Rady Miejskiej. Zgodnie z porządkiem obrad ślubowanie złożyło 15 radnych oraz burmistrz Marek Mazur.

 

Pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miejskiej, do czasu wyboru przewodniczącego, prowadził Radny Senior czyli najstarszy wiekiem radny obecny na sesji, którym był pan Tadeusz Kaczak. Po złożeniu ślubowania przez radnych, przystąpiono do wyboru przewodniczącego. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę- pana Wacława Smykli. W głosowaniu tajnym kandydat otrzymał 15 głosów "za", tym samym radny Wacław Smykla objął przewodnictwo w Radzie Miejskiej w Baranowie Sandomierskim. W krótkim wystąpieniu nowy przewodniczący podziękował za zaufanie i wybór oraz złożył zapewnienie, że będzie godnie reprezentował Radę Miejską w ciągu tych 5 lat kadencji. Następnie Rada Miejska w głosowaniu tajnym dokonała wyboru dwóch wiceprzewodniczących. Zostali nimi: pan Janusz Wilk oraz pan Edward Rusin.

 

Następnym punktem było ślubowanie pana Marka Mazura - na burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. W swoim pierwszym przemówieniu w nowej kadencji, burmistrz pogratulował radnym zaufania jakim obdarzyli ich mieszkańcy Gminy, oraz zaznaczył jak ważne jest pogłębianie tego zaufania poprzez ciężką i systematyczną pracę. Po złożeniu gratulacji nowemu burmistrzowi, przewodniczący Wacław Smykla zakończył obrady pierwszej sesji VIII kadencji Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: www.baranowsandomierski.pl/galeria/i-sesja-viii-kadencji-rady-miejskiej-w-baranowie-sand

 

Wartym podkreślenia jest również fakt, że sesja była po raz pierwszy transmitowana na żywo. Zgodnie z nowelizacją ustawy samorządowej od pierwszej sesji nowej kadencji, wszedł obowiązek transmisji obrad rady, w tym celu zakupiono niezbędny osprzęt, tak aby każdy zainteresowany mógł na bieżąco śledzić posiedzenia Rady Miejskiej. Transmisje z odbywających się obrad będą mogli Państwo śledzić online na utworzonym do tego celu kanale na youtube (link: www.youtube.com/channel/Sesje_Gminy_Baranów_Sandomierski ). Bieżące informacje dotyczące obrad sesji uzyskają Państwo klikając w baner boczny na stronie głównej naszej strony internetowej.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-11-20
Data publikacji: 2018-11-20
Data modyfikacji: 2018-11-20