Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Baranowskie wędrowanie z… krasnoludkami

22-08-2019

Będzie to już ósma edycja tej imprezy. Jak co roku organizuje ją biblioteka i MGOK w Baranowie Sandomierskim jako symboliczne zakończenie wakacyjnych szaleństw i zabaw. Wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym od godz. 10.00. Tematem przewodnim będzie „Wędrowanie z krasnoludkami”. Uczestnicy będą poznawać różne aspekty życia tych bajkowych bohaterów, ich przyjaciół, miejsca zabaw, czy zamieszkania. Odbędzie się głośne czytanie książeczki pt. „ Z przygód krasnala Hałabały” autorstwa Lucyny Krzemienieckiej. Uczestnicy będą też różne przygody przeżywać podczas spotkania, rozwiążą zagadki, zaprojektują stroje, pokonają przeszkody. Zaplanowano gry zręcznościowe, zabawy i tańce, łamigłówki i zagadki, zajęcia plastyczne i muzyczne dla osób w każdym wieku. Odbędą się także konkursy i niespodzianki. Nie zabraknie słodyczy i dobrej zabawy.

 

Krasnalowe spotkanie będzie mieć też aspekt ekologiczny – uczestnicy porozmawiają o recyklingu i segregacji śmieci oraz o walce ze smogiem. A biletem wstępu będzie 5 nakrętek, które zostaną następnie przekazane na cel charytatywny.

 

VII edycja imprezy „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą” odbędzie się w środę 28 sierpnia o godz. 10.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają dzieci, rodziców i seniorów do wspólnej zabawy z krasnalami.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-08-22
Data publikacji: 2019-08-22
Data modyfikacji: 2019-08-22