Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Skopanie

Sołtys
Eugeniusz Ślęzak

Radny Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim
Ryszard Jarzębski

 

RADA SOŁECKA SKOPANIE  2015 - 2019

L.p.

Nazwisko i imię

Funkcja

1

Ślęzak Eugeniusz

Sołtys

2

Baran Jan

Członek

3

Chwałek Artur

Członek

4

Krawiecki Mariusz

Członek

5

Kulig Krystyna

Członek

6

Kwiecień Jerzy

Członek

7

Romanek Marian

Członek

8

Ślęzak Zofia

Członek

9

Tomanek Arkadiusz

Członek

10

Żyguła Łukasz

Członek

11

Żyguła Roman

Członek



Liczba mieszkańców (razem osiedle + wieś)
Stan na dzień 2016.12.31 

Miejscowość Mieszkańcy
  Stali Czasowi Razem
Skopanie 2682 45 2727



Skopanie -  w czasach kiedy baranowskie dobra należały do rodu Leszczyńskich, liczyło Skopanie „23 kmieci na 11 ½  łanach”. Sama osada była już wzmiankowana znacznie wcześniej ,bo przez samego Jana Długosza .W końcu  XIX wieku, kiedy zamkiem  i okolicami zarządzali  Dolańscy, większą część Skopania  zajmował folwark zwany Międzybrodziem. Była  to wówczas „wieś gęsto zabudowana w glebie urodzajnej, na 132 domy i 617 mieszkańców ;589 rz.-kat.i 28 izrael.”

Obecnie Skopanie  rozwinęło się dzięki inwestycjom podejmowanym jeszcze w ramach  Centralnego Okręgu Przemysłowego po 1936 roku do rangi znacznego ośrodka przemysłowego i najważniejszego-obok samego Baranowa-ośrodka w gminie. Dziś długą przeszłość Skopania przypomina jedynie murowana  kapliczka, pochodząca z końca XIX wieku. Sama osada zmieniła się nie do poznania .Widać tu piękne , murowane domy, infrastruktura wokół Fabryki Firanek ,wreszcie nowy kościół.


Przedsiębiorcy funkcjonujący na terenie miejscowości 

Imię i nazwisko Opis prowadzonej działalności Dodatkowe info.
Henryk Stępień Przedsiębiorstwo Remontowo - Budowlane "HYDROBUD"
Mieczysław Stępień Przedsiębiorstwo Remontowo - Budowlane "HYDROBUD"
Kamil Bujnicki Działalność związana z oprogramowaniem "NIN-Tech"
Mirosław Motyka Transport drogowy towarów "OMEGA"
Piotr Rolek Usługi doradcze  
Katarzyna Malinowska Placówka gastronomiczna "PUB 13"
Stefan Lis Usługi prowadzenia pojazdów do 3,5 ton   
Mirosław Czekaj Usługi budowlane "VIKTORIA-BUD"
Bogdan Alberski Usługi informatyczne i księgowe  
Adam Róg Usługi budowlane  
Andrzej Czechura Transport drogowy towarów  
Krzysztof Cerefin Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych  
Kamila Safin Firma Handlowo - Usługowa "Auto-Przychodnia"
Danuta Tomczyk Placówka gastronomiczna "BAR MUSZELKA"
Zbigniew Ślęzak Placówka gastronomiczna  
Agnieszka Woźniak-Kapusta Biuro rachunkowe "AGMA"
Ryszard Kielek Wykonywanie konstrukcji i pokryć dachowych  
Krzysztof Smykla Blacharstow - lakiernictwo - mechanika pojazdowa - regeneracja części  
Burghardt Apolonia Firma Produkcyjno - Handlowa "AMB"
Jerzy Gaborski Działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych "DBAS"
Barbara Pyt Firma Handlowa "Granvia335"
Władysław Pilecki Firma Handlowo - Usługowa "PILECKI"
Katarzyna Płaza Firma Handlowo - Usługowa "KASZMIR"
Monika Ślęzak Firma Handlowo - Usługowa  
Filip Widuch Firma Handlowo - Usługowa  
Antoni Niedzioch Firma Usługowa  
Elżbieta Panek Firma Handlowo - Usługowa "ELTRANS"
Janina Wąsik Firma Handlowo - Usługowa "GROSIK"
Krzysztof Król Firma Handlowo - Usługowa "KRÓL"
Aneta Kmuk Firma Handlowo - Usługowa "NAV-HESS"
Szczepan Gunia Firma Handlowo - Usługowa  
Anna Marchewicz Firma prawnicza "GWARANT" 
Bogdan Myszka Firma Transportowo - Handlowa  
Jolanta Pyłka Firma Usługowo - Handlowa "KOLIBER" 
Monika Madej Fizjoterapia  
Wioletta Domagała Gabinet Kosmetyczno-Fryzjerski "Viola" 
Dariusz Stępień Specialistyczne roboty budowlane "GEOTECH"
Łukasz Stępień Specialistyczne roboty budowlane "GEOTECH"
Grzegorz Drach Wykonywanie instalacji budowlanych  
Krystyna Gunia Handel artykułami przemysłowymi  
Waldemar Ślęzak Handel obwoźny "GABI"
Waldemar Ślęzak Mechanika pojazdowa "AUTO - PRIMO"
Tadeusz Brożyna Hydraulika  
Wioletta Jarco Działalność usługowa związana z administracyjną obsługą biura "JarKoEdu"
Jerzy Kwiecień Usługi remontowo- budowlane  
Jolanta Biały Prywatny gabinet stomatologiczny "POLAK"
Krzysztof Ciejka Usługi transportowe  
Leszek Tomanek Ubezpieczenia  
Artur Starzec  Naprawa urządzeń gazowych  
Jolanta Dziurzyńska Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej  
Zbigniew Dziurzyński Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej  
Paweł Dziurzyński Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki  
Agnieszka Dudek Placówka gastronomiczna "Pizzeria u Agi"
Andrzej Polak Prywatna specialistyczna praktyka lekarska/Poradnia reumatologiczna  
Piotr Sulik Prywatny gabinet lekarski  
Anna Kicińska Prywatny gabinet stomatologiczny   
Alicja Mulik-Bernad Prywatny gabinet stomatologiczny   
Jan Ślęzak Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe  "KARBUD"
Krzysztof Kołomański Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe "KOMAK"
Joanna Łącz Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe "STREFA RTV"
Agnieszka Łukasiewicz Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe "KOMATOR"
Grzegorz Czosnek Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe "KOMATOR"
Joanna Czosnek Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe "KOMATOR"
Arkadiusz Solarski Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe "VICTOM" 
Mariusz Obara Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe  
Bogdan Panek Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe  
Rafał Markiewicz Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych "AUTO-SERWIS"
Zdzisław Urbański Sklep Przemysłowy  
Bogumiła Polek Sklep Spożywczo - Przemysłowy  
Joanna Kuleszow Sklep Spożywczo - Przemysłowy  "ASIA"
Tadeusz Szczypta Sklep Wielobranżowy  
Dariusz Surowiec Konsulting  
Tadeusz Polak Działalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi "MC KWADRAT"
Rafał Durda Sprzedaż detaliczna "TENDINA"
Jerzy Trela Roboty budowlane "TWISTBUD"
Stanisława Gola Usługi transportowe/fryzjerstwo "STANLEY"
Wiesława Kubik Usługi i zabiegi pielęgniarskie   
Władysława Janczura Usługi i Zabiegi Pielęgniarskie  
Władysława Janczura Firma Handlowo - Usługowa "KUCHNIA DOMOWA"
Maciej Lasek Usługi motoryzacyjne  
Wiesław Madej Usługi rehabilitacyjne  
Piotr Żyguła  Usługi remontowo - budowlane  
Grzegorz Dudek Usługi Transportowo-Przeładunkowe  "TRANS-BUD"
Andrzej Serwan Usługi wodno - Kanalizacyjne CO i gaz  
Krzysztof Surowiec Zakład stolarski  
Witold Solarski Sprzedaż detaliczna "WIKING"
Józef Wdowiak Placówka gastronomiczna "ZAJAZD OLSZYNKA"
Józef Dobrowolski Zakład elektro - instalacyjny  
Sławomir Rolek Zakład usług transportowych i melioracyjnych